Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbare permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbare permis auto

Buna ziua .Am revenit din Italia acasa definitiv acolo mi am facut acte de sedere definitiva printre care si permisul de conducere.
Am fost la politie sa imi schimb permisul de conducere pe Romania si acolo mi sa spus ca numai daca renunt la toate actele de Italia .Intrebarea este chiar trebuie renuntat la acte care sa u obtinut cu greu in Italia pt un permis auto de Romania ?
mai sunt si alte posibilitati de a se rezolva aceasta situatie
Va multumesc anticipat.
Nu exista o astfel de obligativitate. Solicitati temeiul legal in baza caruia vi se cere schimbarea tuturor actelor.