Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contract vanzare-cumparare auto - conditii de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contract vanzare-cumparare auto - conditii de valabilitate

Buna seara as dori si eu sa stiu daca un contract de vanzare cumparare auto scris de mana este valabil ?
Este valabil, contractul astfel incheiat este un inscris sub semnatura privata si da nastere transferului dreptului de proprietate.
Multa lume vorbeste despre faptul ca acest contract, de vanzare-cumparare auto este valabil 30 de zile daca nu se inmatriculeaza masina. Cum se interpreteaza? Dupa 30 de zile nu mai sunt proprietar daca nu inmatriculez masina?