avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Luare in intretinere soacra
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Luare in intretinere soacra

Am o salariata care doreste luarea in intretinere a soacrei sale (mama sotului).
Stiu ca legislatia prevede faptul ca pot fi luate in intretinere si rudele contribuabilului si ale sotului/sotiei acestuia pana la gradul al doilea inclusiv.
Deci, poate?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:47, 17 Octombrie 2013
Da, asa ar fi mai oficial. Mi-e sa nu primesc aceleasi raspunsuri pe care le primesc si de la ITM, cu trimiteri catre articole din lege, fara o lamurire exacta.
Este posibil si asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deduceri personale enco enco Daca 2 persoane traiesc impreuna in concubinaj, au acelasi domiciliu, au un copil impreuna, barbatul poate avea in intretinere si mama copilului? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Deducerea la impozit mihaela david mihaela david pot fi luati la deducerea pentru impozit copii peste 25 de ani daca nu au venituri si nu mai sunt la scoala? (vezi toată discuția)
Impozit pe salariu redus când ai în întretinere copil minor nicolle2014 nicolle2014 Bună seara! Am un prieten care mi-a spus ca dacă trimit la locul de munca o adeverință prin care spun ca am un copil în întreținere nu îmi va ... (vezi toată discuția)