Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Luare in intretinere soacra
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Luare in intretinere soacra

Am o salariata care doreste luarea in intretinere a soacrei sale (mama sotului).
Stiu ca legislatia prevede faptul ca pot fi luate in intretinere si rudele contribuabilului si ale sotului/sotiei acestuia pana la gradul al doilea inclusiv.
Deci, poate?
Multumesc!
Da, asa ar fi mai oficial. Mi-e sa nu primesc aceleasi raspunsuri pe care le primesc si de la ITM, cu trimiteri catre articole din lege, fara o lamurire exacta.
Este posibil si asa ceva.