avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce autorizatii sunt necesare pentru CAEN 2361
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce autorizatii sunt necesare pentru CAEN 2361

Ce autorizatii sunt necesare pentru codul caen 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru constructii)?
Autorizatie de mediu, de la pompieri, etc?
Va rog sa-mi precizati o lista cu autorizatii necesare si de la ce institutii pot sa le obtin.
Trebuie sa declar undeva cata apa consum? (apa am din fantana cu hidrofor).
In certificatul constatator am urmatoarele coduri caen declarate pe punctul de lucru:
2361, 2363, 4673, 4690, 4752, 4778.
Mai am nevoie de autorizatii suplimentare pentru celelalte coduri?
(Punctul de lucru este in afara orasului intr-o zona industriala).
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Obtinere avize si autorizatii pentru cod caen 2229 crysenc21 crysenc21 Buna seara, Am si eu o intrebare legata de functionarea unei societati comerciale care este la inceput de activitate. Astfel, ma intereseaza daca sunt ... (vezi toată discuția)
Oug 114 din 2018 – scutire contributie la pilonul ii de pensii Cristian977 Cristian977 1) In OUG 114 din 2018 la articolul 1381 la punctul (2) se mentioneaza ca persoanele care muncesc in constructii si vor avea salariul 3000 lei brut vor fi ... (vezi toată discuția)
Caen pentru fasonarea fierului ocristina ocristina Buna ziua, as dori sa ma ajutati sa aleg codurile CAEN pentru fasonarea otelului beton si comercializarea produselor obtinute.Dorim sa infiintam o firma care ... (vezi toată discuția)