avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 229 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contracte succesive
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contracte succesive

se poate incheia un contact intre mai multe firme, cu acelasi obiect si acelasi continut, dar se adauga comision intre aceste firme, este legal?

Alte discuții în legătură

Colaborare cu persoane fizice neautorizate in baza unui contract de comision? prindeo prindeo Buna ziua, Am deschis recent o firma care se ocupa cu intermedieri, si am nevoie sa colaborez cu persoane fizice pentru a prospecta piata si a-mi gasi ... (vezi toată discuția)
Contract de comision(import)??? ContSters61319 ContSters61319 Buna ziua, Am urmatoarea speta: 1. X este actionar impreuna cu Y la firma Z; 2. X are si propria firma; 3. Y are relatii bune cu o firma din afara UE si ... (vezi toată discuția)
Factura consultanta catre tert inclusa in cheltuielile de sponsorizare CristiC1985 CristiC1985 Buna ziua, Va cer sfatul in urmatoarea problema: este posibila includerea unei facturi de consultanta intre cheltuielile efectuate din suma sponsorizata? ... (vezi toată discuția)