Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie TVA la PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie TVA la PFA

Am o II platitoare de TVA din luna august si as dori sa stiu ce declaratii mai trebuiesc depuse si la ce perioada.
Pentru trimestrul III din 2013 completati registrul de cumparari si cel de vanzari adaptat la tva la incasare si depuneti pana la 25 octombrie 2013 declaratia 300 si 394 (cu facturile).
Tot pana la 25 octombrie 2013 e si termenul de plata pentru tva, daca e cazul.
Declaratiile le completati pe programul descarcat de la adresa urmatoare, le listati in dublu exemplar, le salvati si pe un CD si le depuneti la ghiseu la finate.
[ link extern ]
si
[ link extern ]
george-neagu, moderator