avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie TVA la PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie TVA la PFA

Am o II platitoare de TVA din luna august si as dori sa stiu ce declaratii mai trebuiesc depuse si la ce perioada.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:04, 20 Octombrie 2013
Pentru trimestrul III din 2013 completati registrul de cumparari si cel de vanzari adaptat la tva la incasare si depuneti pana la 25 octombrie 2013 declaratia 300 si 394 (cu facturile).
Tot pana la 25 octombrie 2013 e si termenul de plata pentru tva, daca e cazul.
Declaratiile le completati pe programul descarcat de la adresa urmatoare, le listati in dublu exemplar, le salvati si pe un CD si le depuneti la ghiseu la finate.
[ link extern ]
si
[ link extern ]
Ultima modificare: Duminică, 20 Octombrie 2013
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii venit - firma fara activitate MythAdrian MythAdrian Buna ziua. Am infiintat o firma in august 2012, firma care nu a avut nici un fel de activitate pana in prezent. Intrebarea era daca in aceasta situatie mai ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392b Popu Popu Buna, o intrebare pentru cei care au depus deja declaratia 392 (A/B) pentru anul 2014: [b]se depune doar formulatul tiparit? [/b] Intreb asta deoarece anii ... (vezi toată discuția)
Acte contabile firma platitoare de tva cu zero activitate mircea.nedelcu mircea.nedelcu Buna ziua, Am un SRL platitor de TVA. Nu am nici o activitate pe aceasta firma dar vreau sa o tin activa cateva luni, cand voi avea timp sa incep ... (vezi toată discuția)