Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... La evacuare este obligatoriu prezenta Asistenta ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

La evacuare este obligatoriu prezenta Asistenta Sociala?

Buna ziua,
Imi puteti spune va rog, daca in cazul evacuarii unei persoane de 62 ani, este obligatorie si prezenta unui reprezentant social?(Imi puteti spune si care este nr de lege?)
Daca in momentul evacuarii, niciun reprezentant social nu se prezinta, se poate face evacuarea?
Daca nu se poate face evacuarea, la cat timp distanta se poate stabili un nou termen pentru evacuare(cel mai scurt?)?

Multumesc!

Bună ziua,

Fiind în cauză, îmi permit să vă spun, că o persoană poate să aibă și 100 de ani, poate fi evacuată.Mama mea a avut ”doar” 78 de ani și a fost dată afară din casa ei.Și, fiindcă fusese bolnavă, cu ocazia acelei evacuări nu a putut fi prezentă. Cei care o evacuaseră, cu acea ocazie au profitat de situație, pe lângă imobil luând și multe lucruri personale ale mamei mele.

ethel, utilizator