avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1049 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj dupa concediul crestere copil pana la doi ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj dupa concediul crestere copil pana la doi ani

Are dreptul o mama la somaj dupa concediul d crestere copil pana la doi ani?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:31, 21 Octombrie 2013
Se poate benefica de somaj dupa CCC, numai daca sunt indeplinite conditiile prevazute de Legea nr.76/2002.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cic si concediu fara plata deldio deldio daca ma intorc din concediu de ingrijire copil dupa 1 an si apoi intru in concediu fara plata, care va fi indemnizatia, sau mai bine zis ce bani voi avea? ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere al doilea copil. andreea20ro andreea20ro buna ziua.am intrat in concediu prenatal in august 2011 cu primul copil si in iulie 2013 am nascut al doilea copil( am intrat in continuitate la concediul de ... (vezi toată discuția)
Cocediu de crestere copil ContSters283146 ContSters283146 as dori din tot sufletul sa ma lamuriti intr-o problema!de curand am aflat ca sunt insarcinata iar patronul firmei la care lucrez m-i spus ca v-a suspenda ... (vezi toată discuția)