Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj dupa concediul crestere copil pana la doi ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj dupa concediul crestere copil pana la doi ani

Are dreptul o mama la somaj dupa concediul d crestere copil pana la doi ani?
Se poate benefica de somaj dupa CCC, numai daca sunt indeplinite conditiile prevazute de Legea nr.76/2002.