Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxe judiciare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxe judiciare

Care este valoarea taxei judiciare pentru anularea unui certificate de mostenitor ?
In afara acesteia se mai platesc si alte taxe ? Multumesc.
Taxa de timbru este de 100 lei potrivit art. 8 al.1 lit b din OUG 80/2013. Daca mai aveti si alte capete de cerere, acestea se taxeaza corespunzator.