Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract comercial

As dori sa stiu daca intr-un contract comercial care cuprinde penalitate de 1%/zi si acest contract nu a fost semnat si stampilat(numai completat) ,iar in instanta firma cere daune ca urmare acestui contract ,poate avea castig de cauza sau nu?Care este cadrul legal pe baza caruia pot sa fac intampinare?
Dar facturile au fost acceptate la plata, semnate si stampilate?
Au fost doar semnate in magazin ,fara stampila.