Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Organizare Concurs Premii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Organizare Concurs Premii

Buna ziua,

As dori sa stiu daca o SC poate organiza un concurs cu premii atat timp cat nu are ca obiect de activitate nimic de genul acesta. Care este legislatia aplicabila?

Multumesc!
OG 99/2000 republicata
www.avocatnet.ro/content/art...

Cititi acest articol :
www.avocatnet.ro/content/art...

exemple de regulamente de concurs :
[ link extern ]

multumesc pentru raspuns!

Pot organiza concursul si in situatia in care nu promovez serviciile mele, ci pe ale unui Client, in temeiul unui contract incheiat cu acesta?