Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligativitatea la plata cheltuielilor de judecata a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligativitatea la plata cheltuielilor de judecata a unui somer

Buna ziua,

Mi-am dat in judecata fostul sef, din nefericire am pierdut procesul, nu o sa fac recurs pentru ca mai mult ca sigur o sa il pierd.
Judecatorul m-a obligat la plata cheltuielilor de judecata in valoare de 2000 de lei insa in acest moment sunt somer.
Intrebarea mea este, in cazul in care nu reusesc sa ma inteleg amiabil cu fostul sef sa ii platesc esalonat cheltuielile de judecata, ce pot face? Exista un demers legal pe care trebuie sa il urmez, in aceasta situatie?
Veniturile mele in acest moment sunt o bursa de la facultate, ajutorul de somaj si o pensie de nevazator. Venituri care in nici un caz nu imi permit sa ii platesc toate cheltuielile dintr-o data.

Va multumesc.
Toate cele bune.

Puteti discuta cu acesta despre posibilitatea de a achita in rate cheltuielile de judecata.