Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Demisie functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Demisie functionar public

ca sa plec mai repede de la o institutie publica fiind functionar public ce este mai bun cerere pt incetarea raportului de serviciu cu acordul partilor ( fara preaviz fara nimic) sau demisie? nu vreau sa mai stau o clipa, cum procedez?
Incetarea raportului de serviciu cu acordul partilor.
si daca nu vor pot sa-mi dau demisia fara preaviz?
Demisia fara preaviz in cazul functionarilor publici nu exista reglementata in Legea nr.188/1999.
Ce se intampla in cazul in care un functionar ocupa o fuctie publica la o institutie si este numit in alta functie publica la alta institutie fara incetarea raporturilor de serviciu?

A doua numire in fuctie este nula?
Se poate dispune detasarea sau transferul acelui functionar public.