avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Etapele de calcul la actualizare autorizatie de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Etapele de calcul la actualizare autorizatie de constructie

Buna ziua,

As avea nevoie de o lamurire pentru urmatoarea situatie:
Avem o autorizatie de constructie din 2006 care a expirat in 2010. La primarie mi s-a calculat 2010 - 2013 cu valoarea per m2 din 2013.
As vrea sa stiu daca este corect? Daca nu, as vrea sa stium cum este corect sa se aca actualizarea si cum ar trebuie sa se calculeze penalitatiile.

Eu din cate stiu nu se poate actualiza retroactiv, ci pentru fiecare an ar trebui sa se calculeze cu valoare care era in vigoare pentru acel an:
Ex: din 2010 - 2012 valoarea la data respectiva
2013: valoare actuala
Daca teoria mea este corecta, cum se vor calcula penalitatiile?

Va multumesc!
DanaMaria
Cel mai recent răspuns: DanaMariaDana , utilizator 18:54, 24 Octombrie 2013
Nu-mi poate da chiar nimeni nici o sugestie in legatura cu intrebarea mea?

Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actualizare autorizatie constructii si penalizari DanaMariaDana DanaMariaDana Buna ziua, As avea nevoie de o lamurire pentru urmatoarea situatie: Avem o autorizatie de constructie din 2006 care a expirat in 2010. La primarie mi s-a ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de construire in regim p+1+m(intrare in legalitate) bruchiu bruchiu Am inceput constructia unei case fara autorizatie de construire, pe 22 oct 2012 am obtinut autorizatia de construire(intrare in legalitate).La acel moment casa ... (vezi toată discuția)
Art.170 din legea pensiilor-263/2010 bebed bebed Stie cineva,in interviurile date de ministrul muncii a fost luata in discutie aplicarea art.170 din legea pensiilor privind corectarea punctajului final ... (vezi toată discuția)