Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Etapele de calcul la actualizare autorizatie de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Etapele de calcul la actualizare autorizatie de constructie

Buna ziua,

As avea nevoie de o lamurire pentru urmatoarea situatie:
Avem o autorizatie de constructie din 2006 care a expirat in 2010. La primarie mi s-a calculat 2010 - 2013 cu valoarea per m2 din 2013.
As vrea sa stiu daca este corect? Daca nu, as vrea sa stium cum este corect sa se aca actualizarea si cum ar trebuie sa se calculeze penalitatiile.

Eu din cate stiu nu se poate actualiza retroactiv, ci pentru fiecare an ar trebui sa se calculeze cu valoare care era in vigoare pentru acel an:
Ex: din 2010 - 2012 valoarea la data respectiva
2013: valoare actuala
Daca teoria mea este corecta, cum se vor calcula penalitatiile?

Va multumesc!
DanaMaria
Nu-mi poate da chiar nimeni nici o sugestie in legatura cu intrebarea mea?

Va multumesc!