Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantia produsului inlocuit
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantia produsului inlocuit

Buna seara,
Am si eu urmatoare nelamurire, si anume, mi-am cumparat un mouse, care s-a stricat dupa 6 luni (are garantie 24 luni), cei de la service mi-au spus ca-l inlocuiesc cu unul nou, intrebarea mea este urmatoarea. Ce garantie va avea mouseul nou? Garantia originala de 24 luni? Sau va continua vechea garantie, adica va avea inca 18 luni?
garanția originală, de 24 de luni.
din câte știu eu certificatul de garanție e cel al mouse-ului vechi. poate nu m-am făcut înțeles, garanția de 24 de luni începe să curgă de la momentul cumpărării primului mouse și se poate extinde cu perioada de timp dintre returnarea celui defect și primirea celui de înlocuire.