avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Culoare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Culoare autoturism

Buna ziua am si eu o nelamurire cu culoarea masinii pe care am cumparat-o de curind .Am tradus briful si acolo are scris culoarea alb iar in realitate ea este verde o sa intimpin probleme la RAR sau la inmatriculare?Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:14, 25 Octombrie 2013
RAR-ul in astfel de situatii retine documentele auto pana la clarificarea aspectelor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare in romania a unui autoturism nyk72 nyk72 Am cumparat o masina din Germania personal,pe briful mare propietar este o firma ,iar masina am cumparat o de la un dealar care este o alta firma ,factura este ... (vezi toată discuția)
Auto culoare neomologata rar alexandra31 alexandra31 Buna ziua am si eu o problema De curand am achizitionat o masina de pe un site de vanzari de la o persoana fizica Ne-am vazut mmi-a placut masina in special ... (vezi toată discuția)
Schimbare culoare masina yna81 yna81 Buna seara, as vrea sa va intreb la RAR cand fac programare pentru schimbarea culorii,in ziua programarii cum trebuie mers cu masina culoare de pe talon sau ... (vezi toată discuția)