Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare in Romania a unui autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare in Romania a unui autoturism

Am cumparat o masina din Germania personal,pe briful mare propietar este o firma ,iar masina am cumparat o de la un dealar care este o alta firma ,factura este intre mine si dealer ,pot avea probleme la inmatriculare in romania ,am efectuat si RAR ul
Daca nu aveti document legal achizitie auto incheiat cu proprietarul din brif ,puteti intampina greutati

nyk72 a scris:

Am cumparat o masina din Germania personal,pe briful mare propietar este o firma ,iar masina am cumparat o de la un dealar care este o alta firma ,factura este intre mine si dealer ,pot avea probleme la inmatriculare in romania ,am efectuat si RAR ul
[/quot

Si eu am aceeasi problema. Cum ai rezolvat? Ms
Daca ati efectuat deja rar-ul, nu aveti alta varianta decat sa continuati in vederea inmatricularii.
Oricum sunt sanse mari sa fie inmatriculata fara probleme, deoarece vanzatorul de pe factura era un dealer auto.