Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - operare modificare nume in urma casatoriei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - operare modificare nume in urma casatoriei

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cum modificam numele aferent unui contract de munca deja existent,modificare survenita in urma casatoriei(revisal).Va multumesc.
Modificare detalii salariat :
1. Operatia permite modificarea informatiilor unui salariat deja adaugat in cadrul aplicatiei. Selectarea acestei functionalitati deschide ecranul in care se vor modifica date referitoare la inregistrarea selectata.
Modificarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Salariati":

2. Se selecteaza din lista salariatul care se doreste a fi modificat si se apasa butonul "Continuare > >".

3. Se modifica datele dorite- numele salariatei - si se apasa butonul "Continuare > >" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

4. Pentru salvarea informatiilor introduse se apasa butonul "Salveaza".

5. Se genereaza fisierul - registru - care se va depune/transmite la ITM