Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Desfasurator conversatii telefonice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Desfasurator conversatii telefonice

Stimati domni/doamne,

Detin o cartela prepay in reteaua cosmote. Am purtat o conversatie telefonica plina de amenintari si doresc sa aflu cum pot intra in posesia acelei conversatii? Stiind ca in Romania exista acces liber la ascultarea telefoanelor, sigur exista o varianta.

Care e procedura?
Se obtine mai greu o convorbire de pe o cartela si nu abonament?
Se plateste ceva?
Exista vreo restrictie?

Astept raspunsul dvoastra

Cu stima,
Loredana
Buna seara.
Nu se inregistreaza convorbirile, indiferent ca este vorba de prepaid sau abonament. Daca aveti numarul de pe care s-a sunat si puteti proba ca ati primit amenintari puteti depune o plangere la politie.
nu există nici o variantă. mai ales pentru cartele pre-paid
nu există nici pentru abonamente, în afară de un desfășurător al convorbirilor telefonice, care v-a arăta că la data și ora de ... numărul X a vorbit cu numărul Y pentru t minute. în ceea ce privește ascultarea telefoanelor, deși se practică, nu se înregistrează toate convorbirile telefonice...