avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pasii pentru a infiinta o intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pasii pentru a infiinta o intreprindere individuala

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru infiintarea unei intreprinderi individuale.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: tbia , utilizator 10:01, 28 Octombrie 2013
1. Ghid util pentru infiintare PFA si Intreprindere Individuala
Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...

2. Ghid privind documentele necesare pentru înregistrarea şi autorizarea profesionistilor
persoane fizice autorizate, întreprinderi individuale, şi întreprinderi familiale
[ link extern ]
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa tibix02 tibix02 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti care sunt pasi de urmat pentru infiintarea unui PFA si ce documente sunt necesare. Pe internet am tot cautat si nu am gasit ... (vezi toată discuția)
Creare pfa in timpul concediului pentru cresterea copilului Marta0000 Marta0000 Bună, Pana mai recent stiam ca nu exista posibilitatea ca un parinte aflat in concediu pentru cresterea copilului sa realizeze venituri suplimentare supuse ... (vezi toată discuția)
Infiintare cabinet individual prestari servicii stefan_caramizoiu stefan_caramizoiu Buna ziua, am si eu o intrebare. Vreau sa-mi infiintez un cabinet individual care se va ocupa cu consultanta, comercializare produse IT, hardware/ ... (vezi toată discuția)