Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj in concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj in concubinaj

Eu am trait in concubinaj cu o femeie timp de 10 ani si aveam un apartament pe numele meu inainte de a o cunoaste. Acum ca ne-am despartit ea are dreptul la casa ?
gi-jane2, moderator
NU are drepturi asupra imobilului, ci , eventual, un drept asupra contravalorii anumitor îmbunătățiri cu care și-a adus aportul la sporirea valorii imobilului, din fonduri proprii.