Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camere de supraveghere amplasate ilegal?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camere de supraveghere amplasate ilegal?

Buna ziua.Am si eu o intrebare,respectiv daca legislatia permite unei persoane fizice care are locuinta in apropierea unei intersectii,sa amplaseze camere de supraveghere video pe cladirea sa, care sa ia in obiectiv intreaga intersectie?Multumesc anticipat.
cu respectarea Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date, cu modificările și completările ulterioare,
Depinde ce surprind camerele, care e scopul lor imediat, care este rezultatul final.
Liliana Gradinaru, Avocat