Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Radiere autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Radiere autoturism

Buna ziua,
Ajutati-ma va rog cu un raspuns: posed dovada ca autoturismul a fost predat la un centru de colectare fier vechi (in jud. Valcea). De ce cei de la "inmatriculari" Mures (acolo este inmatriculat autoturismul) nu mi-o accepta? Ei vor certificat de distrugere. Ce sa fac?
Va multumesc.

p.s. cei de la centrul de colectare unde am dus-o, mi-au spus ca nu au eliberat niciodata asa ceva.
In baza documentului eliberat de unitatea de predare fier vechi,incheiati declaratie notariala,prin care pe proprie raspundere declarati ca nu mai detineti in fapt si in drept autovehiculul,urmare a predarii acestuia la unitate de primire fier vechi
In baza documentului de predare auto si a declaratiei notariale,SPR inmatriculari auto,
urmeaza sa dispuna radierea bunului auto