Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radierea autoturismului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radierea autoturismului

un autoturidm Dacia 33 de ani urma sa fie scos din circulatie am dat la o centru de colectare fier vechi autorizate de unde am primit un Borderou de achizitionare pe care urma sa folosesc la radierea autoturismului Dacia dar la radiere nu a primit documentul pentru ca nu este valabil trebuie un document de la dezmambrari ori spatiu de depozitare Stau in bloc.
Pentru radiere auto de pe rol fiscal,incheiati decalratie notariala pe proprie raspundere ac nu mai detineti in fapt si in drept vehiculul ca urmare a predarii acestuia la centru colectare fier vechi
In baza declaratiei notariale,solicitati oficial la autoritatea fiscala radierea auto pe proprie raspundere