Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... va rog raspundeti!!!
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

va rog raspundeti!!!

cat timp poate sa stea un cetatean turc cu carte de rezidenta in romania valabila 5 ani,ca turist pe teritoriul unei tari ce apartine UE?Poate sa lucreze in acea tara?
Chiar daca este rezident in tara, nu poate lucra intr-un stat din UE fara a avea autorizatie de munca pentru acel stat.