Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Se mai inregsitreaza PFA-ul la Casa de Santate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Se mai inregsitreaza PFA-ul la Casa de Santate

Buna! Inainte de iulie 2012 un PFA nou infintat trebuia sa mearag la Casa de Sanatate sa depuna copie dupa CUI si decizia de impunere si i se elibera decizia de calcul a contributiilor la asigurarile sociale.
Acum daca decizia de calcul este eliberata de Finante mai trebuie sa se faca inregistrarea la Casa de Sanatate? Eu stiu ca Finantele trebuie sa transmita baza de date si inregistrarea sa se faca automat.

Se mai inregistreaza la CASS. Daca pers juridica sau fizica autoriz nu este inregistrata acolo, atat angajatii cat si admin nu beneficiaza de servicii medicale gratuite.