avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul diurna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul diurna

Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca suntem o firma de Transport marfa intracomunitara,va rugam sa ne specificati urmatoarea situatie:
1. care este metoda de calcul a diurnei, cat este deductibila si cat este nedeductibila
2.pontajul il facem in fiecare zi 8 ore? Cum atribuim zilele libere respectiv cum facem foaia de prezenta?
Multumim

Alte discuții în legătură

Acordare diurna interna agenti vanzari adrycrys adrycrys Buna ziua, Va solicit o opinie cu privire la acordarea diurnei pentru agentii de vanzari care pleaca pe traseu la clienti, pentru a distribui marfuri: 1. ... (vezi toată discuția)
Pontaj ore suplimentare anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : un salariat are stipulat in cim 8 ore/zi cu 40 ore/sapatamana, dar el lucreaza si 2 sambete ... (vezi toată discuția)
Soferi de tir tudorache_anca2000 tudorache_anca2000 cum se procedeaza in cazul unui sofer de tir la pontarea lui?pe cine am intrebat nu mi- a dat nici un raspuns clar sa imi zica de la un cap la altul cum se ... (vezi toată discuția)