Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu medical

Ma puteti ajuta cu formula de calcul pentru concediu medical lehuzie si postnatal(cele 126 de zile)?
venitul brut din ultimele 6 luni anterioare intrarii in concediu
1.totalul impartit la nr de zile lucratoare rezultate din acele 6 luni
2.rezultatul inmultit cu 85%(atit se plateste -de fapt si scrie procentul pe spatele concediului)
3.Inmultiti rezultatul cu nr de zile din luna pe care calculati concediul(de ex daca este pe oct 2013 aveti 23 de zile lucratoare)
Tot concediul se plateste de catre stat.