avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu medical

Ma puteti ajuta cu formula de calcul pentru concediu medical lehuzie si postnatal(cele 126 de zile)?
Cel mai recent răspuns: mea culpa , utilizator 13:46, 8 Noiembrie 2013
venitul brut din ultimele 6 luni anterioare intrarii in concediu
1.totalul impartit la nr de zile lucratoare rezultate din acele 6 luni
2.rezultatul inmultit cu 85%(atit se plateste -de fapt si scrie procentul pe spatele concediului)
3.Inmultiti rezultatul cu nr de zile din luna pe care calculati concediul(de ex daca este pe oct 2013 aveti 23 de zile lucratoare)
Tot concediul se plateste de catre stat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent - calcul cuantum concediu prenatal & de lauzie pysymotura pysymotura Buna ziua, As dori va rog sa stiu exact care sunt pasii de calcul (sau daca se poate sa fiu ajutata cu calculul corect) pentru a putea afla care este ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical Sandra2727 Sandra2727 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu calculul salariului pe luna sept. avand in vedere ca primele 10 lucratoare zile sunt lucrate normal, apoi am un concediu ... (vezi toată discuția)
Prenatal - cat mai repede ioana dimassi ioana dimassi Buna ziua, Am urmatoarea intrebare cum se calculeaza indemnizatia pentru concediu prenatal si daca ma afecteaza cumva daca vreau sa intru cat mai ... (vezi toată discuția)