Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor banesc la nastere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor banesc la nastere

Si eu si sotia lucram la sta. Ea a nascut de curand si m-ar interesa ce ajutoare se primesc de la stat?
Multumesc anticipat.
De la stat nu se mai primesc niciun fel de ajutoare pentru nastere.

la nivel de angajator se pot acorda ajutoare de nastere numai daca sunt prevazute in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al acestora.