Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... RADIERE AUTOVEHICUL
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

RADIERE AUTOVEHICUL

Sunt SRL.Am vandut un autovehicol unei personae fizice pe baza de facture.M-am prezentat la primaria in localitatea unde am sediu social.Am prezentat facture si o declarative prin care am dovedit vanzarea din care rezulta toate datele cumparatorului si ale asutovehicolului.Mi s-a spus ca trebuie sa aduc o dovada de la serviciul inmatriculari de la judet.Cei de la inmatriculari spun ca asa ceva nu este correct ei nu elibereaza asa ceva.Ce trebuie sa fac in acest caz.Multumesc mult de tot.
Niste incompetenti. Cei de la primarie trebuie sa scoata masina de la impozitul dvs doar pe baza documentelor care atesta ca ati vandut-o.
Aceasta este procedura.