Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut bancar

Stie cineva la cat timp dupa semnarea unui contract de credit de catre o persoana fizica apare acea persoana ca avand un credit la Biroul de Credit?
In mod normal imediat. In practica depinde de momentul in care functionarul bancii raporteaza creditul la biroul de credit. Poate dura 2-3 zile.
multumesc!
Sunt banci care raporteaza in aceeasi zi, sunt altele care la sfarsitul lunii, asa ca daca doriti sa accesati doua credite in acelasi timp, aveti grija :).
In momentul in care analistul bancii face propunerea pentru Comisia de Credit el a facut deja toate verificarile necesare, inclusiv cea la Biroul de Credit. Eu asa am inteles. Daca gresesc va rog sa ma corectati!:help:
Da, asa este.