Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere la CSM impotriva unui procuror
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere la CSM impotriva unui procuror

buna seara ce sanse am daca depun plingere sau un memoriu la csm si la ce pot sa ma astept sa se rejudece cauza?am depus o plingere impotriva unei rezolutii date de procuror care zice asa ...confirm propunerea de neincepere a urmarii penale fata de xxxxx sub aspectul infractiunii prev.de art.260 al.1 cp pentru motivele expuse in referatul organului de cercetare penala deorece faptei i lipseste unul din elementele constitutive ale infractiuni respectiv latura subiectiva .impotriva acestei rezo;utii am facut plingere la judecatorie si chiar azi am primit pronuntarea prin care se respinge plingerea acum pot depune o plingere la csm ce rezultate obtin ?persona impotriva careia am depus plingere pt marturie mincinoasa intrun dosar penal a dat 4 declaratii diferite si pt aceste declaratii am fost condamnat la 5 ani va rog un sfat urgent

offtopic:
Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule. Este foarte grei de citit si impotriva Regulamnetului de postare in Forum.
Cornel Vasile, Consilier juridic
CSM nu este instanta de recurs. Puteti sesiza Inspectia Judiciara. Din 6500 de plangere, cam 20-30 sunt acceptat. Si alea...in 90% de cazuri ... cand se plang sefii lor de ei ca nu mai vin pe la munca, sau in alte cauze administrative etc....

NICI O SANSA :)