Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea imi permite sa fiu si administrator si director?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea imi permite sa fiu si administrator si director?

Buna ziua. Am si eu o intrebare:
Avand in momentul de fata un SRL si ocupand pozitia de unic administrator pot sa solicit sa fiu angajat la firma mea pe pozitia de director general? Mai exact acum legea imi permite sa fiu si adm si director?
Potrivit Legii nr.31/1990, art.196 ind.1 alin.3, asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societăţii cu răspundere limitată al cărui asociat unic este.

Prin urmare, in calitate de asociat unic puteti cumula si calitatea de salariat al societăţii cu răspundere limitată al cărui asociat unic sunteti.
Multumesc mult pentru raspuns.