Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale nelamurire!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

nelamurire!

Poate sa-mi spuna si mie cineva daca pana la urma urmelor, cu toate modificarile Legii31/1990 este posibil ca asociatul unic/administratorul sa fie salariat al societatii?!
Art 196 indice 1 alin. 3 din Legea 31/1990 (aliniat modificat prin OUG 82/2007)

"Asociatul unic poate avea calitatea de slariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este".
O persoana poate fi acelasi timp asociat unic, administrator si salariat?....asta e de fapt intrebarea
"O persoana poate fi acelasi timp asociat unic, administrator si salariat?....asta e de fapt intrebarea"

DA.
:)Temei legal?

Pai, nu vi-l spuse-i io mai sus!? Mi-am racit gura degeaba...asta...mi-am tocit unghiile pe tastatura...

La care se adauga o veche zisa latina... Ubi lex non distinquit nec nos distinquere debemus (adicatelea: unde legea nu distinge nici noi nu trebuie sa distingem).