Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

poate un asociat si administrator al unui s.r.l sa aiba carte de munca deschisa la respectiva societate
da!
Art. 1961. - (1) În cazul societăţilor cu răspundere limitată cu asociat unic, acesta va exercita atribuţiile adunării generale a asociaţilor societăţii.
(2) Asociatul unic va consemna de îndată, în scris, orice decizie adoptată în conformitate cu alin. (1).
(3) Asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societăţii cu răspundere limitată al cărui asociat unic este, cu excepţia cazului în care are calitatea de administrator unic sau de membru al consiliului de administraţie
Alineatul (3) al articolului 196 ind.1 a fost modificat prin OUG nr.82/2007 si are urmatorul cuprins: "(3) Asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este." :)