Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare auto

Am un logan din 2010 cumparat de tatal meu. Acesta din urma a decedat,si dupa toate prcedurile care au fost facute in aceasta privinta am facut si succesiunea la masina. Sa facut pe trei persoane si acum doresc sa vand aceasta masina pentru a cumpara alta masina. mentionez ca in talon si cartea masini tot tatal meu este trecut.
Cum trebuie procedat in aceasta privinta pentru a vinde masina cat mai repede si fara prea multe batai de cap????
Din cate am inteles la vanzarea unei masini trebuie si un fiscal cum ca sa platit impozitul la masina sau ceva de genul.
Tocmai de aceea mai intai o inregristrati la primarie pe numele dumneavoastra.