Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere bonuri fiscale

Buna ziua,
am o intreprindere individuala,neplatitoare de TVA,si as vrea sa stiu daca mai pot inregistra bonurile fiscale pana in 100 de ron de consumabile care nu au cui-ul trecut pe ele (exclus cele de motorina,deoarece la acestea am trecut cui-ul pe fiecare bon).

Si as mai avea o intrebare,eu am un contract de comodat pe masina ,as vrea sa stiu trebuie sa fac foi de parcurs?
Daca folositi masina si in interes personal si trebuie sa deduceti doar 50% din cheltuielile aferente, nu mai intocmiti foi de parcurs.