avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte necesare viza de flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte necesare viza de flotant

ce acte necesare sunt pentru obtinere viza flotant. am citit ca este nevoie si de certificat casatorie desii sunt in divort si am parasit domiciliul!!

este obligatoriu certificatul de casatorie?
Cel mai recent răspuns: andreiionel , utilizator 19:45, 18 Noiembrie 2013
Inscrierea in actul de identitate a mentiunii privind stabilirea resedintei (viza de flotant)


DOCUMENTE NECESARE:
- cererea pentru înscrierea în actul de identitate a mentiunii privind stabilirea resedintei;
- actul de identitate al solicitantului;
- documentul cu care se face dovada adresei de resedinta, original si copie;
- timbru fiscal sau chitanta reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru - 5 lei;
- declaratia gazduitorului.

sursa:
[ link extern ]

Trebuie sa fie prezent si proprietarul, timbrul se cumpara de la posta.
deci nu imi trebuie certificatul de casatorie..eu inca sunt casatorit dar in divort. am parasit domiciliul si stau in oras, dar imi trebuie cred viza de flotant

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

pot sa fac viza de resedinta unei persoane la proprietatea mea din alt oras fara sa imi schimb si eu domiciliul? iancau_Anamaria iancau_Anamaria Buna ziua, Locuiesc in Tirgu-Jiu si am domiciliul stabil in acest oras, dar detin in proprietate o locuinta in Cluj-Napoca. Va rog sa-mi spuneti daca se poate ... (vezi toată discuția)
Inscrierea in actul de identitate a mentiunii privind stabilirea resedintei Ares-3 Ares-3 [b]Documente necesare[/b] - cererea pentru înscrierea în actul de identitate a mentiunii privind stabilirea resedintei; - actul de identitate al ... (vezi toată discuția)
Viza flotant Yonut19 Yonut19 (1) Pentru înscrierea mentiunii de stabilire a resedintei în actul de identitate, persoana interesata se adreseaza Serviciului Public Comunitar de Evidenta a ... (vezi toată discuția)