Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare pentru angajari strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare pentru angajari strainatate

Mi s-a numi suma de 560 lei pentru perfectarea actelor (traduceri) si transport la o firma de angajari.in Austria. Stie cineva care e procedura?Mi-e frica de teapa,ca am deja experienta in domeniu
1. Orice solicitant de locuri de munca se va deplasa la inspectoratul teritorial de munca de pe raza judetului unde functioneaza un anumit agent de ocupare si va lua informatii legate de: Inscrierea acestora in evidenta inspectiei ca fiind o societate care are ca obiect principal de activitate recrutarea si plasarea de forta de munca in strainatate .

2. Activitatea de mediere si plasare de forta de munca in strainatate este complexa, de lunga durata si implica informare, consiliere, formare, preselectii, selectii, raspundere.
Detalii gasiti aici:
[ link extern ]
Multumesc frumos de raspuns.