Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitori

un parinte isi mosteneste copilul daca acesta nu are sotie si urmasi doar nepoti dupa sora si in ce cote .Va multumesc anticipat
daca doar un singur parinte vine la mostenire el va culege 1/4 iar nepotii de sora predecedata 3/4 impreuna.adica parintele 1/4 si cei trei nepoti fiecare cate 1/4.