avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie comert stradal sau ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie comert stradal sau ambulant

Buna , am si eu o intrebare.... cum pot obtine o autorizatie pentru comert stradal sau ambulant?:)
Cel mai recent răspuns: Geova , utilizator 21:42, 30 Septembrie 2023
Va adresati primariei pe raza careia doriti sa va desfasurati activitatea cu o cerere insotita de o serie de documente.

Gasiti informatii legate de acest subiect aici
www.avocatnet.ro/content/for...
Bună seara.Ma numesc Ioan Simon.Va rog sa ma ajutați.Legea îmi permite sa practic comerț stradal în parcări de tiruri,(tip fast food) unde nu exista restaurant.Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie spatiu comercial/stradal Andreea Tanase Andreea Tanase Buna ziua, am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv! Am achizitonat o caruta de tip fast food, vreau sa deschid o mini cafenea, dar nu prea ma ajuta ... (vezi toată discuția)
Ce autorizatii imi trebuiesc pentru o rulota tip fast food?? DolmarGroup DolmarGroup Buna seara, Ma numesc Marian si am si eu un semn de intrebare. Am gasit sa cumpar o rulota tip fast food din Germania si asa vreau sa incep o afacere, tinand ... (vezi toată discuția)
Pfa,af,ii zal zal Buna seara,va rog sa ma sfatuiti ce este mai convenabil(pfa,afi,ii)pentru un magazin ambulant cu legume si fructe si care sunt pasii de urmat.va multumesc. (vezi toată discuția)