avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 564 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bursa sociala, bursa de boala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bursa sociala, bursa de boala

daca un elev beneficiaza de bursa sociala-bani de liceu,poate primi si bursa sociala de boala(elevul fiind bolnav)
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 19:13, 25 Noiembrie 2013
HOTÃRÂRE Nr. 1488 din 9 septembrie 2004
privind aprobarea criteriilor si a cuantumului sprijinului financiar ce se acordă
elevilor în cadrul Programului naÑional de protecÑie socială "Bani de liceu"


ART. 3
(1) La stabilirea venitului brut lunar pe membru de familie se iau în calcul
toate veniturile cu caracter permanent, realizate de membrii familiei în ultimele
3 luni anterioare depunerii cererii, cu exceptia: alocatiei de stat, alocatiei
suplimentare pentru familiile cu multi copii, burselor de studii si burselor
sociale
, precum si a altor ajutoare cu caracter social acordate elevilor.

Da, poate lua.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație ... adriana_15 adriana_15 Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație de handicap se ia în calcul ca venit brut pentru programul bani de liceu,pentru băiatul ... (vezi toată discuția)
Bani de liceu hevesiiosf43 hevesiiosf43 Salut as avea si eu o intrebare, in legatura cu banii de liceu. Suntem o familie cu 3 membri si nu ne includem in suma de 150 lei asa ni se spune. Intrebarea ... (vezi toată discuția)
Programul financiar "bani de liceu" radumariana33 radumariana33 La stabilirea venitului brut pe membru de familie ajutorul de somaj si ajutorul social, conform legii 416/2001 sau altor legi de protectie sociala, sunt ... (vezi toată discuția)