Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bursa sociala, bursa de boala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bursa sociala, bursa de boala

daca un elev beneficiaza de bursa sociala-bani de liceu,poate primi si bursa sociala de boala(elevul fiind bolnav)
HOTÃRÂRE Nr. 1488 din 9 septembrie 2004
privind aprobarea criteriilor si a cuantumului sprijinului financiar ce se acordă
elevilor în cadrul Programului naÑional de protecÑie socială "Bani de liceu"

ART. 3
(1) La stabilirea venitului brut lunar pe membru de familie se iau în calcul
toate veniturile cu caracter permanent, realizate de membrii familiei în ultimele
3 luni anterioare depunerii cererii, cu exceptia: alocatiei de stat, alocatiei
suplimentare pentru familiile cu multi copii, burselor de studii si burselor
sociale
, precum si a altor ajutoare cu caracter social acordate elevilor.

Da, poate lua.