Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație ...

Bani de liceu,as dori sa știu dacă eu beneficiez de indemnizație de handicap se ia în calcul ca venit brut pentru programul bani de liceu,pentru băiatul meu? Mulțumesc!
HG 1488/2004
art. 3
(1) La stabilirea venitului brut lunar pe membru de familie se iau în calcul toate veniturile cu caracter permanent, realizate de membrii familiei în ultimele 3 luni anterioare depunerii cererii, cu excepția: alocației de stat, alocației suplimentare pentru familiile cu mulți copii, burselor de studii și burselor sociale, precum și a altor ajutoare cu caracter social acordate elevilor.