Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri pentru dezvoltarea resurselor umane
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri pentru dezvoltarea resurselor umane

Buna! nu stiu daca ma adresez bine dar as avea o curiozitate...aud tot mai multe zvonuri despre acordarea unor fonduri pt imbunatatirea calitatii angajatilor si chiar a firmei in speta.! fam mea are o firma mica de productie si as fi curioasa sa aflu daca intr-adevar se acorda fonduri cu aceasta destinatie. va multumesc
Buna,

Va recomand sa analizati Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane (POS DRU) lansat recent.

Cu stima,
Florin Pop
Primainvest Consulting
Exista cateva oportunitati de finantare, astfel:
Pentru dezvoltarea resurselor umane (instruire generala, instruire specifica, etc.) se poate acceasa POS-DRU, contact: www.fseromania.ro;
Pentru investitii directe in activitatea de productie va putem recomanda urmatoarele oportunitati:
1.) Daca este o firma mica-mijlocie - se poate acceasa POS-CCE, contact: [ link extern ] ;
2.) Daca este o microintreprindere localizata in mediul urban se poate accesa POR, Domeniul major de interventie 4.3, contact: www.inforegio.ro;
3.) Daca este o microintreprindere localizata in mediul rural se poate accesa FEADR, Măsura 312 , contact: www.apdrp.ro;

Datele de contact sunt site-rile oficiale ale programelor de finantare respective. [EDITAT]
ContSters20980, utilizator