Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubiri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubiri

exista legislatie care sa despagubeasca urmasii celor disparuti in al doi-lea razboi mondial?
Stimat forumist,

Există un cardu legislativ, dar, din câte știu eu, anumite drepturi sunt acordate văduvelor de război. Puteți citi Legea 44/1994 modifictă succesiv, inclusiv prin Legea nr. 303/2007.

Recunosc, nu sunt un expert în astfel de probleme.

Cu stimă