Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua, sunt eleva in clasa a X-a si avem de facut ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua, sunt eleva in clasa a X-a si avem de facut o piesa de teatru pe baza romanului ,,Ion''

eu sunt avocat apararii si nu stiu cum sa ma exprim ,adica cum sa- l apar si va rog sa ma ajutati daca puteti...
Mergi intr-o zi la o instanta din localitatea ta de domiciliu si asista la o sedinta penala pt a avea posibilitatea sa-ti formezi o opinie,cauta la o biblioteca un volum de procese celebre si citeste cateva pledoarii,raspunsul nu-l poti gasi pe net.
Mai sa fie... Ion o sa iasa victima cu atatia avocati dornici sa invete cum sa-l apere :)
Aici gasesti indrumari:
www.avocatnet.ro/content/for...

Daca tot tu ai deschis acel topic trebuie sa stii ca Regulamentul forumului nu permite sa ai doua conturi asa ca te rog sa renunti la unul dintre ele.