Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bunuri primite gratuit de la furnizori
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bunuri primite gratuit de la furnizori

Buna ziua. De la un furnizor de piese auto primim in baza avizelor de insotire marfa si proceselor verbale de predare primire, in cadrul unor campanii de marire a volumului de vanzari :
-tichete cadou
-sepci
-manusi
-lichid parbriz
-bere....etc
Cum inregistrez aceste avize?
Daca tichetele cadou ar fi insusite de patron cum inregistrez primirea bonurilor si consumul lor?
Stiu ca valoarea fiecarui tichet e de 10 ron, dar in cazul celorlalte produse la ce valoare inregistrez primirea si consumul lor?Si cum le inregistrez pe conturi?

Găsiți răspuns în acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...
Am inteles.Va multumesc mult pentru ajutor.