Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Anvelopare bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Anvelopare bloc

In 2008 cand m-am mutat in casa noua mi-am izolat termic apartamentul, pe exterior, cu polistiren de 5 cm, asa era pe vremea aceea. Zilele trecute m-a anuntat administratia blocului ca la anul urmeaza sa se izoleze tot blocul cu fonduri europene, iar toata munca mea va fi data jos. Intrebare....sunt obligata sa dau jos toata tencuiala? pot fi amendata daca refuz? as putea sa mai pun 5 cm polistiren sa fie totul la acelasi nivel?...tin foarte mult la lucrare caci a fost foarte bine facuta.
Multumesc anticipat!
Tehnic nu are importanta majora grosimea materialului,ci densitatea acestuia
Sunteti obligat sa respectati hotararea asociatiei de proprietari referitor la executarea de modernizare si eficientizare energetica
Daca dv ati realizat anterior anveloparea suprafetei aferente proprietatii dv,la noua interventie,tehnic,in suprafata aferenta proprietatii dv,vor fi practicate alte orificii de fixare material izolant in partea comuna,respectiv se va majora aspectul de "swaitzer",care tehnic are ca si consecinta directa scaderea rezistentei partii comune,practic dv veti cumul un numar dublu de orificii de fixare material izolant
S ar putea sa nu fiti amendat , dar de dat jos ceia ceati facut dumeavoastra in mod sigur , mai asteptati pana vin cei cu reabilitarea si o sa vedeti ce v a iesi, o sa " discutati " la fata locului cum se va proceda .