Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indici de corectie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indici de corectie

Nu am motive sa fiu rea,dar imi este teama ca iarasi ne vor insela si vor ocoli textul legii263/2010 art 170 si 102
Nu veti cunoaste raspunsul decat in momentul in care se va publica in MO o noua modificare si completare la Legea pensiilor publice nr. 263/ 2010.
Trebuie sa se tina cont intocmai de Decizia Curtii constitutionale.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
~ Conținut șters la cerere ~
Cu indicele de corectie se va recalcula punctajul mediu anual aferent anilor 2011 si 2012, numai pentru pensionarii care au iesit la pensie in perioada 10.01.2011 - 22.01.2013 aparitiei OUG nr. 1/ 22.01.2013.
Acest nou punctaj, aferent anilor 2011 si 2012 se va lua in calcul pentru stabilirea punctajului aferent pensiei.