Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Voi beneficia de prevederile noului Cod penal?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Voi beneficia de prevederile noului Cod penal?

Sunt trimisa in judecata conf. prev. art. 248 Cp si art. 112,113 din Legea 48/2008-Codul Silvic.Conf. Legii 187/2012,aceste articole din Codul Silvic sunt abrogate.Ce se va intampla cu dosarul aflat acum pe rolul judecatoriei?
Multumesc!
Dacă acele articole erau în vigoare la data săvârșirii atunci procesul merge mai departe se aplică prevederile vechiului CP
Elemer Kadar, Consilier juridic
beneficiati de legea penala mai favorabila,deci beneficiati de noul cod penal
Va multumesc pentru raspuns!Voi beneficia e faptul ca articolele respective au fost abrogate?
Multumesc pentru raspuns!